Knygų_Dama_NVD_foto.PNG
FB logo.png

2020-04-30

Kai knygos autorius pasiūlė perskaityti romaną – dvejojau. Kodėl? Nes apie knygą buvau girdėjusi, žinojau, kad čia ir trilerio, ir fantastikos elementų yra, o su tokiom lietuvių rašytojų knygom esu nusvilusi. Nepatiko, varčiau akis ir tik nervinausi. Trileris jau toks žanras – be piktų vyrukų, blogų žodžių ir visokių keiksmų neapsieisi, O kai lietuvių knygose ar tuose keistuose LT serialuose apie mafiją, blogiečiai pradeda „žaliom rūtom“, „perkūnais“ ir „ožiais“ keiktis, nori nenori – ima juokas. Aš nesu už juodus keiksmažodžius, bet su tom rūtom tai jau nuo realybės atitrūkstama. Negali nei įsijausti į istoriją, nei kažkokios įtampos jausti kai juokies. Tai bijojau šitų cirkų ir šioje knygoje, bet kažkaip susigundžiau. Pabendravus su autorium, supratau, kad ramia dūšia galėsiu rašyt nuomonę atvirai ir širdžių niekam nesudaužysiu. Bet ir nereiks, nes knyga net labai patiko!

Po gyvenimiškų nesėkmių ir nusivylimų, Nikolas nusprendžia atsipūsti ir pailsėti pas geriausią draugą Tailande. Nors tikisi ramių, sklandžių atostogų, viskas baigiasi sunkiai įtikimų nuotykių virtine. Bet pradžia gera – jau oro uoste Nikolas sutinka gražuolę Hildę, kurios draugijoje ir prasideda visos staigmenos. Pirmoji – merginos draugų dingimas ir paieškos, atvedančios prie keisto atradimo vandenyno dugne. Ramios atostogos virsta pavojinga kelione. Grupelė draugų patiria tai, ką kiti mato tik fantastiniuose veiksmo filmuose.

Perskaičiau per kelias dienas. Vos rasdama minutę kitą, iškart puldavau prie knygos, o kai neskaitydavau – apie siužetą galvodavau ir spėliodavau, nes mįslių ir netikėtumų knygoje nors vežimu vežk. Visiškai „nelietuviška“ knyga, jei leisit man taip išsireikšti. Čia lyg koks Holivudo veiksmo filmo scenarijus, kai skaitai net nagais į lapus įsikirtęs ir dar šlapiais delnais. Knygoje buvo fantastinių elementų, bet didžiausias pliusas už tai, kad dalykai nevirto žvaigždžių karais ir realybės bei sci-fi santykis buvo idealiai subalansuotas. Paprasčiau sakant, žmogus su vaizduote puikiai įtikėtų viskuo kas rašoma ir akių nevartytų, jog „nu jau taip tai tikrai neįmanoma“. Kas man šiek tiek kliuvo, tai techninių dalykų detalumas. Nežinau ar neskaitę suprasit, bet pavyzdžiui smulkiai aprašinėjami nardymo reiklai, įrangos veikimas ir t.t. Bet aš bet kokią instrukcija išgaliu skaityt lygiai pusę minutės, tai kantresni žmonės čia nevargs. O daugiau prie nieko prisikabint negaliu. Įtikinama kalba tarp draugų (žiauriai dažnai pramoginiuose lietuviškuose romanuose dialogai super dirbtinai skamba), veiksmo daug, puslapiai patys verčiasi, siužetas nustebins ne kartą. Jautėsi, kad autorius rašė natūraliai, mėgaudamasis pats ir nebandydamas kažkokia dirbtina išmone šokiruoti ar įtikti auditorijai. Tikrai rekomenduoju perskaityt detektyvų mėgėjams, o sci-fi literatūros gerbėjams tai tikrai. Ir tokio serialo „Rosvelas“, jei pamenat, gerbėjams rekomenduoju.

Meile.knygoms NVD foto.PNG
FB logo.png

2020-04-30

„Tikėti yra labai svarbu, bet dar svarbiau - imtis veiksmų ir daryti."

Ar žinot, tą jausmą, kai vienas pasirinkimas šiandien, gali būti svarbesnis už visus pasirinkimus praeityje? Kai viena diena gali būti svarbesnė už visus iki tol nugyventus ilgus metus? Aš jau žinau.

„Nėra vietos dviem“ - tai istorija apie lemtingus mūsų pasirinkimus, apie pasitikėjimą ir tikėjimą savimi bei savo draugais, apie mistinius antgamtinius reiškinius ir apie mūsų, kaip visumos ir kaip kiekvieno atskirai, galimybių suvokimą.

Kai pradėjau skaityti knygą, bijojau, kad ji nepateisins mano lūkesčių. Galvojau, ar tikrai lietuvių autorius ir dar tik debiutuojantis su savo pirmąja knyga, gali taip iškart sukurti gerą, kupiną veiksmo ir intrigos trilerį. Ir žinot ką? Tikrai gali! Veiksmas, prasidėjęs nuo pat pradžių, vystėsi kone žaibo greitumu, įtampa vis kilo, o galiausiai nebesuskaičiavau, kiek buvo kulminacijų. Tikrai. Buvo naktų, kai tiesiog nėjau miegoti tol, kol akys nepradėjo rimtai merktis. Tiek intrigos iki šiol dar niekur nebuvau jautusi...

Bet dar labiau mane stebino taip tikroviškai, tiksliai ir „gyvai“ aprašyti Tailando ir Kazachstano vaizdai ir vietos, kuriose vyksta veiksmas. Skaičiau ir išgyvenau visas patirtis kartu su veikėjais, atrodė, kad tose vietose jaučiu ir paties autoriaus buvimą. Ir neklydau, pasirodo, autorius Tailando salose yra praleidęs nemažai laiko (daugiau nei du mėnesius), o Kazachstane metus net ir gyveno. Ir nors ne karto nebuvau nei ten, nei ten, perskaičiusi knygą, jaučiuosi lyg tikrai būčiau ten pabuvojusi, ir net galėčiau nupasakoti, kaip atrodo Sam Sao sala ar Kazachstano kalnai.

Nesu didelė fantastikos mėgėja, bet čia ji man patiko. Buvo tinkama dozė - ne per daug, bet pakankamai, kad istorija būtų įtikinama ir užtektinai, kad būtų galima sukurti kokybišką veiksmo filmą. Ir net neabejoju, kad tas filmas tikrai turėtų pasisekimą.

Skaičiau, žavėjausi ir mėgavausi kiekvienu žodžiu, kiekvienu vaizdu, kiekvienu siužeto vingiu. Be jokių pataikavimų, nuoširdžiai ploju ir lenkiuosi autoriui už tokį kokybišką kūrinį, nes tikrai likau sužavėta. Ir jau su nekantrumu laukiu antros knygos!

Ir nenuvertinkim lietuvių autorių, nes ir jie turi parako!

P. S. Pasižvalgykit po puslapį Trileris "Nėra vietos dviem". Atrasit gražių vaizdų ir autoriaus įspūdžių.

Pel%C3%84%C2%97dos_skaitiniai_edited.jpg
FB logo.png

2020-03-21

Kokiu greičiu lekia paslaptys? O kokia papildoma detalė suteikia joms pagreitį? Ar godumas turi kainą? Ir kur, kada bei kodėl tikrai nėra vietos dviems?

Istorija apie tai, kad gyvenimas turi galią apvirsti greičiau nei per akimirką - gal net visus tris kartus per sekundę. Apie tai, kad kartais, visai netikėtai, viena para mūsų gyvenime gali tapti svarbesnė bei reikšmingesnė, nei visi mūsų iki šiol nugyventi metai. Istorija apie ilgaamžę draugystę bei naujas pažintis, apie tai, kad stipriam ryšiui ir komandai puoselėti svarbiausia yra pasitikėjimas ir tikėjimas vienas kitu. Apie teisingus ir klaidingus sprendimus bei jų poveikį vienas kitam. Apie antgamtinius reiškinius, mūsų suvokimo ribas, galimybes ir gobšumą kaip žmonijos foną. Apie tai, kad nuojautą papildžius bent lašeliu logikos ir sauja atidumo galima ne tik išsigelbėti, bet ir pasmerkti. Nelygu kaip ir kuo matuosi.

REKOMENDUOJU pirmiausia vyrams, kurie norėtų pradėti skaityti, bet stovi pasimetę knygyne ir galvoja, kad visi romanai parašyti moterų širdims. Šis, manau, nudžiugins ir jūsų pramoginių leidinių išsiilgusias galvas. Taip pat, siūlau ieškantiems lengvos mistikos apraiškų, holivudinio, bet ne Holivude vykstančio veiksmo, vyriškų reikalų intrigos ir stabilios meilės be abejonių ar romantinių nėriniuotų svaisčiojimų. Tekstas, manau, patiks mėgstantiems ne pūkuotus romanus, o romanus, kuriuose jausti techniškumas, detalių svarba, o įtampa verčiant puslapius lydėtų iki paskutinio atodūsio. Bet pastaroji išaugtų ne iš baimės, o iš smalsumo - kurion pusėn patrauks įvykiai. Rekomenduoju, jei pavargote nuo istorijų pririštų prie "praeitis - dabartis" linijos ar norėtumėte pasvajoti kas būtų, jeigu būtų, į kokią ateitį gali nuvesti šiandienos atsitiktinumai, o ne kuistis praeities vingiuose. Tad absoliučiai rekomenduoju norintiems pabandyti kažką naujo, pačiupinėti bent vieną žvaigždę fantastikos galaktikoje, bet, vis tik, daryti tai saugiu atstumu, nepakylant per aukštai nuo žemės. Bei, žinoma, siūlau norintiems susipažinti su lietuvių kūryba ir pamatyti, kad gerai rašyti nėra tik profesionalių rašytojų privilegija.

NEREKOMENDUOJU prisiekusiems fantastikos guru, nes įsivaizduoju, kad jums čia gali pasirodyti per seklūs vandenys. Na, nebent norite sumažinti savo įpročių kiekį iki minimumo. Taip pat nerekomenduoju ir visai netoleruojantiems fantastikos bei neturintiems imuninės sistemos logiškai nepaaiškinamiems reiškiniams. Jei net paprasčiausi pora gramų fantastikos elementų jums sugadina ir nusveria į neigiamą pusę kilogramą gero teksto - tai, susimildami, neimkite. Nors, vis tik, jei nenualpote iš beviltiškumo matę bent vieną x-failų seriją, augote terpėje, kurioje nesvetimi pokemonai, digimonai ar drakonų kovos, o, galiausiai, iš patirties ar pasakojimų žinote rusiškos kultūros hierarchijos principus (kas, iš esmės, gali tapti kuo puikiausiu fantastikos pasaulio pradžiamoksliu), manau, kad galite skirti šiai knygai galimybę įrodyti, jog šiek tiek fantastikos gali tapti puikiausiu treneriu fantazijai ugdyti.

Pelėdai PATIKO! Ir nuoširdžiai nebūtų gėda, jei kūrinys būtų išverstas ir į kitas kalbas ar net susuktas filmas (nors, skaitant šią knygą galva ir taip sukosi kaip kino juosta). Vien pavadinimas - intriga, o mintyse turėjau progą paplot už tai, kad mįslė išlaikyta iki pabaigos. Puslapiai skriejo, fantastika nesupykino, o kai kurios smulkmės dar ir praturtino moteriškąjį pasaulį žiniomis. Pvz.: automobilių miške jau nebeišsigąsiu vilko pašaukto kaip "SsangYong" 🙂 Sakau puiku ir, žinoma, be jokio spaudimo, bet jau laukiu kito jūsų romano 🤗

Geriausi goodreads.com ir knygos.lt

Gražina

5 stars.JPG

2020-08-25

Ši knyga ilgai pragulėjo mano stalčiuje prie lovos, nes turėjau pirmiausia perskaityti Sabaliauskaitės kūrinius. Perskaičiau Imperatorienę, galvojau, imsiu skaityti Kaikarį, bet ne, sėdau prie Silvų. Po IV silvos pačiupinėjau Kaikario knygą, bet, galvoju, ką tas nežinomas autorius su savo pirma knyga, ir atgal į stalčių. Ėmiau Knausgardo pirmą kovos knygą, o ji skaitėsi lėtai ir neįtraukiančiai... Atėjo laikas Kaikariui. Na ir stebuklas - įsitraukiau nuo pirmo skyriaus, ši knyga buvo kaip priešnuodis Knausgardo nusivylimui. Akivaizdu, man reikėjo knygos, kurioje veiksmas juda į priekį, ir dar tokiu greičiu ir taip nenuspėjamai, kad negalėjau atsitraukti. Nežinau, man čia nepritrūko jokių žvalgymųsi į praeitį ar veikėjų gilių psichologinių portretų. Čia man buvo tikrai atgaiva, kai norisi pabėgti nuo kasdienybės į kitas pasaulio šalis, kuriuose vyksta kažkas neįtikėtino.
Dedu labai dideles penkias žvaigždes!

Lina

5 stars.JPG

2020-08-10

Nevalingai knygą lyginau su R.Sabo "Gaono kodu". Bet jei pastaroji man pasirodė labai prasta su keletu gerų ir stiprių elementų, tai Kaikario knyga priešingai - labai gera su keletu kvescionuotinų elementų.
Dialogai, personažų paveikslai 100proc. įtikino. Perskaičius kitų įvertinimų, kuriuose teigiama, jog veikėjai plokšti, stabtelėjau pamąstyt: na jie nėra labai gilūs, bet viskas ten su jais gerai. :)
Vien tai, kad šitiek daug skaitytojų teigia, kad knygą perskaitė labai greitai, daug ką pasako.
Rekomenduoju atostogoms!

Rasa

5 stars.JPG

2020-08-09

Ničnieko negaliu prikišti. Puikus trileris, kurį skaitant "išvarva" akys ir trūksta miego, nes norisi oabaigti ir sužinoti, kas bus toliau. Tokį efektą sukuria trumpi skyriai, kurių kiekvieno pabaigoje yra "pakabinimas ant uolos" - nukris ar ne.
Fantastikos elementai visiškai fantastiški, nesuvokiami, nes kita civilizacija ir turi būti nesuvokiama, tiesa? Siužetas kinematografiškas ir "vyriškas" - daug techninių detalių, kurias net nebūdamas specialistas gali puikiai pamatyti.
Man patiko.
Ko pritrūko? Kartais norėjosi, kad rašytojas atitrūktų nuo žanro rėmų ir leistųsi į pamąstymus, į detalų personažų ir tos kitos civilizacijos piešimą. Tuomet ir dialogai būtų gyvesni, ne tik perteikiantys siužetą, ir kita civilizacija būtų labiau įsivaizduojama. Trileryje personažai yra tik veikėjai tam tikrame siužete, o ne tikri "žmonės" su savo praeitim ir charakteriu. Man asmeniškai įdomiau santykiai ir psichologija, bet, čia toks žanras.
Tai lengvas, aiškus ir be galo įtraukiantis kūrinys. Rekomenduoju!

Otilija

5 stars.JPG

2020-05-22

Ši knyga kaip žaidimas, kurį reikia žaisti pagal taisykles. O taisyklė čia viena - pasiduoti autoriaus siūlomam žaidimui!
Labai įtraukianti, dinamiška ir turininga knyga, kuri suteiks didelį malonumą atviram ir nesuvaržytam skaitytojui.
Nerekomenduoju tik tiems, kas neturi fantazijos.

Janina

5 stars.JPG

2020-05-09

Eina sau... Kiek čia visko daug. Jausmas toks, kad atrodo nuolat leidiesi amerikietiškais kalneliais. Pridėsiu dar, kad visiškai nemėgstu fantastikos, o knygą prarijau per dieną. Vaizdų ryškumas kaip Hd filme. Tituluoju geriausia lietuviška knyga. Vienareikšmiškai. Wow! Bravo autoriui 👏

Evelina P.

5 stars.JPG

2020-05-03

Labai patiko. Skaičiau su malonumu nuo pirmo iki paskutinio puslapio. Neatsimenu, kada 428 puslapius perskaičiau per tris dienas. Rekomenduoju visoms savo draugėms :)

Tomas B.

5 stars.JPG

2020-05-02

Žiauriai gera knyga! Naudinga perskaityti visiems, nes tai nėra vien trileris.

Aurelija Zlatkus

5 stars.JPG

2020-04-27

Viena su puse dienos! Tiek užtrukau perskaityti K.Kaikario knygą. Nustebino nuostabiai suraizgyta istorija, kurioje kiekviena smulkmena turi prasmę. Labai realistiškai ir tiksliai iliustruotos veiksmo vietos - Tailando įlankos salos ir netikėtai patraukli Almata. Originalūs ir ryškūs personažai, kuriuos skaitydama mačiau, girdėjau ir jaučiau kaip gyvus.

Justina Bu

5 stars.JPG

2020-04-23

Knygą perskaičiau per tris dienas. Neprisimenu jokios panašios knygos, nes atrodė, kad joje visą laiką vyksta kulminacija. Pagal šią Kristijono knygą tikrai galėtų būti sukurtas filmas arba net serialas.
Parašyta pritrenkiamai gerai! Esu be galo dėkinga už tokį malonumą skaitant! Nuostabi knyga, kurią šimtu procentų visiems rekomenduosiu.
Ir jau dabar galiu pasakyt, kad būtinai norėsiu perskaityti visas Kristijono parašytas knygas. Tikiuosi jų bus dar ne viena. Fantastiškai gerai! Manau, kad knyga tiesiog šedevras:)

Gabi

5 stars.JPG

2020-04-18

Didžiausia šios knygos bėda, kad ji parašyta labai įtaigiai, intriguojančiai ir lengvai skaitosi, kad neįmanoma atsitraukti. Todėl visi 400+ puslapių labai greitei persiverčia ir apima liūdesys kai baigiasi :) MUST READ knyga, jei patinka nuotykių-veiksmo siužetas, šiek tiek mistikos (geros), šiek tiek sci-fi (wow!) ir tikrai (tikrai!) nenuspėjami istorijos posūkiai. O pabaiga... Nesitikėjau, nustebau ir kitą rytą dar apie tai galvojau :)

Emilija

5 stars.JPG

2020-03-24

Labai džiaugiuosi, kad būtent šią knygą užsisakiau internetu ir ji mano rankose atsidūrė karantino metu, kai norisi geros nuotaikos, veiksmo ir negali niekur keliauti, tuo labiau į Tailandą ir Kazachstaną. Viską gavau su kaupu skaitydama. Ši knyga yra mano didžiausias atradimas, kokio nesitikėjau net perskaičiusi visus teigiamus atsiliepimus (labiausiai suviliojo rekomendacija "Pelėdos skaitiniai" Facebooke).

Dovilė Z.

5 stars.JPG

2020-03-03

Labai mėgstu knygas, kurios įtraukia ir negali jų užversti nepabaigus skaityti. "Nėra vietos dviem" būtent viena iš tokių knygų. Nesibaigiantys nuotykiai, mistika, paslaptingumas, draugystės ir išdavystės susipina į vieną istoriją. Skaitant knygą, nesunku mintyse panirti į nuotykius kartu su knygos herojais. Rekomenduoju visu 100%.

Vita

5 stars.JPG

2020-03-01

Mėgstantiems nuotykių filmus ir knygas, šis romanas labai patiks! Tuo pačiu paatostogausite Tailande ir apsilankysite Kazachstane. Skaitant knygą nekilo abejonių, kad autorius ten lankėsi, nes vietovių detalės aprašytos labai tiksliai. Intriga išlaikyta iki galo, o pabaiga privertė susimąstyti - kaip gi aš būčiau pasielgusi.

Andrius

5 stars.JPG

2020-02-27

Viena iš knygų mugėje įsigytų naujovių, ypač nustebinusi kokybiška istorija ir greitai verčiamais puslapiais. Beprotiškai įtraukiantis trileris. Super!

Giedrė Norkutė

5 stars.JPG

2020-02-27

Labai patiko. Skaitydama nenustojau galvoti, kad žiūriu filmą. Toks turi būti tikras trileris, pilnas veiksmo, įtampos ir nenuspėjamas.

Jolanta

5 stars.JPG

2020-02-27

Tikrai netikėjau, kad taip galima supainioti ir intriguoti. Veiksmas kaip per bolidų varžybas. Labai puiki knyga. Tikrai rekomenduoju.

Giedrius R.

5 stars.JPG

2020-02-25

Nesitikėjau, kad tiek čia visko bus ir istorija vis vystysis ir vystysis. Ir dar vystysis... :) Perskaitęs pusę knygos su net keliais siužeto pikais (taip atrodė), buvau pasiruošęs nusivilti antroje pusėje. Bet įtampa ir mano įsitraukimas nė kiek nesumažėjo iki pat pabaigos. Knyga verta televizijos serialo (net rašymo stilius tinka filmo scenarijui). Labai patiko veiksmas tikrose Tailando ir Kazachstano vietose, daug sužinojau ko pats nemačiau Tailande (nors esu buvęs du kartus). Dabar dar susimąsčiau ir supratau, kad skaičiau ne tik įtraukiančią nuotykių knygą (matyt per greitai perskaičiau), bet dar joje yra daug prasmingų dalykų apie sprendimų pasekmių nesuvokiančius žmones, savanaudiškumą, nepatikimumą, išdavystę, kaip žmonės (ir ne tik jie) naudojasi kitais savo naudai.

Gražina B.

5 stars.JPG

2020-02-22

Autoriaus gyslomis neteka „mėlynasis“ Lietuvos rašytojo-filologo kraujas. Bet knyga palieka labai stiprų įspūdį. Įdomi, intriguojanti ir įtraukianti istorija, įspūdingi ir nenuspėjami scenarijaus vingiai. Idealiai kinematografinė scenografija. Literatūriniu požiūriu paprasta, lengva ir nekomplikuota, neverčia skaitytojo laužyti galvos su nesuprantamais žodžiais, išsireiškimais, nukrypimais. Nežinau, ar turime daug lietuviškos grožinės literatūros, kur autoriaus dėmesys nukreiptas į tobulai konstruojamą istoriją, o ne literatūriškai įmantrius sakinius. Likau sužavėta autoriaus transliuojamomis žinutėmis, ypač šiomis: pinigai mums svarbiausia („Viską mes kuo nors matuojame. Pinigai yra labai geras mato vienetas“) ir esame pasiruošę sunaikinti bet ką, kas mums trukdo („Mano pradinis tikslas toks pat – išgyventi!“).

Rasa M.

5 stars.JPG

2020-02-16

Knygose labiausiai mėgstu du dalykus. Pirma, kai skaitydama jaučiuosi, kad atsiduriu šalia herojų. Antra, kai istorija įdomi, logiška, intriguojanti. Nors vyko keisti dalykai ir kai kurie scenarijaus posūkiai vertė stebėtis, viskas aprašyta labai įtikinamai. Net ir mokslinės fantastikos nukrypimas (šio žanro aš nemėgstu) buvo absoliučiai vietoje. Daug dialogų, trumpi skyriai. Knyga neplona, bet skaitėsi greitai, sunku buvo užversti.

Giedrė N.

5 stars.JPG

2020-02-18

Labai mėgstu knygas, kurios įtraukia ir negali jų užversti nepabaigus skaityti. "Nėra vietos dviem" būtent viena iš tokių knygų. Nesibaigiantys nuotykiai, mistika, paslaptingumas, draugystės ir išdavystės susipina į vieną istoriją. Skaitant knygą, nesunku mintyse panirti į nuotykius kartu su knygos herojais. Rekomenduoju visu 100%.

Algimantas B.

5 stars.JPG

2020-02-15

Knygyno detektyvų skyriuje rinkausi tarp Jo Nesbo knygų, bet priėjo pardavėja ir po trumpo pokalbio apie knygų naujienas nuvedė prie kitos lentynos. Nustebau, nes tai buvo ne detektyvų lentyna, o su lietuvių rašytojų knygomis. Ten įbruko man į rankas Nėra vietos dviem ir dar labiau nustebino – sako, tai puikus lietuviškas trileris! Kaip parašyta ant viršelio – pirmas lietuviškas puslapvertys :) Keistai nuskambėjo, bet panašiai mano rankose neseniai atsirado kita lietuviška knyga, kuria likau labai patenkintas (net parašiau apžvalgą). Galvoju, reikia pabandyti ir dabar negaliu patikėti, kad perskaičiau dviem prisėdimais!!! Net nepastebėjau, kaip skaičiau iki antros nakties, o atsibudęs ryte čiupau skaityti toliau! Nerealiai įtraukianti, veiksmo gal net perteklius, neprognozuojami įvykiai, ypač Samsao saloje, visiškai netikėtas posūkis! Dedu šešias žvaigždes, bet vieną atimu, nes naktį neišsimiegojau, todėl tik penkios žvaigždės ;) Labai rekomenduoju perskaityti. Tikrai nustebins taip nelietuviškai parašyta knyga.